Showing posts with label book tag. Show all posts
Showing posts with label book tag. Show all posts

Sunday, 7 February 2016

The Book Cake Tag


Отдавна не съм правила таг, но този ми се видя интересен, за това да се залавяме.

1.Брашно - Книга, която е започнала бавно, но после бързо те е грабнала- Хмм, ами принципно, ако на някоя книга първите 50-70 страници са бавни и не ме грабват, я оставям. Но все пак вярата ми в някои от романите и техните автори не ми позволява да действам винаги по този начин и такъв е случаят със "Since you've been gone" на Морган Матсън. Трябваше ми повечко време да навляза в нея, но мисля, че си заслужаваше.


2.Маргарин - Книга, чието резюме е много завладяващо- Тук не бих могла да избера само един роман, ала "Кръвни връзки" е един от многото примери.


3.Яйце - Книга, която мислеше, че ще е кофти, но се оказа доста добра-
Честно да си призная, имах ниски очаквания за  "Фенка" на Рейнбоу Роуел, но се оказа една от най-любимите ми книги.


4.Захар - Сладникава книга- Доста такива ги има. Веднага на ум ми идва да кажа "Любов под гибелна звезда" и мисля, че самото заглавие също подсказва.



5.Глазура - Книга, която покрива всеки елемент, който харесваш - забавни моменти, екшън моменти и др.- Поредицата за "Хари Потър". Съжалявам, сдържах се твърде дълго да не я спомена в този пост.



6.Пръчици - Поредица, към която се обръщаш за повдигане на настроението, когато имаш нужда от това-
Най-често това са поредиците "Саванти" и "Скъпоценни камъни".



7.Черешката на тортата - Любимата ти книга от тази година до този момент-
Ами едната е "The dream thieves" от Маги Стийвотър(тази книга ми разби сърцето), но също така, тъй като наскоро доста започнах да използвам Wattpad, се влюбих в една история там- The bad boy stole my bra. Може би не ви звучи особено...trust worthy, но ви обещавам, че ще се пръснете от смях, а и има хубава любовна история. 


Надявам се този месец да имам време за повече постове, тъй като вече ще бъда първа смяна.


Е, чао!

Saturday, 24 October 2015

Cinderella book tag

Здравейте книжни маниаци!
Видях, че отдавна не съм правила таг и реших да направя един днес. Попаднах на този случайно и ми се видя интересен, затова започвам.

source: http://maradyerdaily.tumblr.com
1- Злите доведени сестри - Книга с герой, когото мразиш- няма как да не кажа Ъмбридж, тъй като я ненавиждам от дъното на душата си.

2- Принцът - Книга с герой, който е джентълмен- Ноа от "The unbecoming of Mara Dyer" на Мишел Ходкин. За мен е един от най-прекрасните мъжки персонажи в съвременните YA поредици.

3- Пепеляшка - Герой, който е грациозен, мил и упорит- Мисля че Кару от "Създадена от дим и кост" е най-подходяща за тази позиция.

4-  Феята кръстница - Герой, който винаги има някой да се грижи за нея/него- Кат от "Фенка", тъй като си има Ливай, който да се грижи за нея.

5- Полезните създания - Нещо, което те прави щастлива, когато си тъжна- Ако се отнася за книга бих казала "Рубиненочервено" или която и да е от поредицата за Хари Потър, защото е Хари Потър.

source: http://herondale-heir.tumblr.com
6- Пепел - Книга, за която не ти пука- Която и да е книга от поредицата "Лабиринтът" на Джеймс Дашнър. Историята ме изгуби съвсем с втората книга.

7- Тиквата - Герой, който се е променил- Мал от "Сянка и кост" мисля че претърпява значителна промяна във втора книга.

8- Невъзможно - Книга с край, който не си очаквала- "Огнената наследница" *starts to scream and hits every object in the room*.

9- Просто дишай - Нещо, което те вдъхновява да си смела- Когато някой от любимите ми герои защити мнението си или каже някоя много sassy реплика.

10- И заживели щастливо - Книга с перфектен край- Това е доста трудно, тъй като не мисля, че съществува книга с напълно перфектен финал, но ще се спра на "Последният олимпиец" от Рик Риърдън.

Тагвам Ана и Кая.
Чао! 

 
 


Friday, 21 August 2015

The Chris Pratt Book Tag

Този блог само с такива постове се напълни, но благодаря на Кая за тага.

1.Guardians of the Galaxy: Любима група герои: Много се двоумя между "златното трио"- Хари, Рон и Хърмаяни- и Пърси, Анабет и Гроувър. Нека просто приемем и двете.

2.Andy Dwyer: Герой или книга, който/която харесваш въпреки недостатъците: За книга ще кажа "Girl online" на Зоуи Съг, която доста хора не харесват и признавам, че не е перфектното литературно произведение, но аз лично я намирам за сладка и забавна.  Относно героиня- Клариса от "Реликвите на смъртните". Мисля, че съм една от малкото, които я предпочита пред Теса.

3.Anna Faris: Любима двойка: О, де да беше една. Като се започне от Хари и Джини, минаваме през Ана и Сен Клер, стигаме до Каи и Синдер( и още доста).

4.Chris Evans: Любимо приятелство: Хм, ами между Хари и Хърмаяни, Синдер и Трън, Джейс и Алек и Уил и Джем.


5.Jurassic World: Лош герой: Драко Малфой(брои се, нали?), Себастиян Моргенстърн...


6.The Lego Movie:  Книга, която не получава достатъчно внимание: "The raven boys" определено не получава достатъчно в България, а трябва, прочетете я!


7.Everwood: Книга, която си прочел/а преди да стане популярна: Ами прочетох "Стъкления трон" преди доста хора у нас, но не знам дали се брои.


8.Transformation: Най - добро развитие у персонаж: Ами не знам. Има развитие в поведението на Джулиет, Америка, Теса. Мисля, че всички главни герои се променят доста от началото на дадена поредица до края й.

Тагвам Ана и Лияна.

Sunday, 16 August 2015

Summer Lovin' Book Tag #2

Пиша този пост за втори път, защото първия го оплесках и не можах да го оправя, тъй като работя на таблета.

Благодаря на Лияна, че ме е тагнала.

1. Начало на лятото: Изберете книга с грабващо вниманието първо изречение- Ами, не знам дали се брои като първо изречение, но преди началото на първата част на "Създадена от дим и кост" наистина интригуващ е този цитат: "Имало едно време един ангел и един дявол, които се обикнали. Това не завършило добре".

2. Твърде горещо за навън: Изберете книга за един ден у дома- Ами много зависи от това в какво настроение съм. Но ако трябва да избирам измежду вече прочетените от мен книги, бих казала нещо на Стефъни Пъркинс. Или пък която и да е книга от поредицата за Хари Потър, because you are never wrong with HP.

3.Лятно пътешествие: Изберете книга за из път- Може би поредицата "Изборът", защото са интересни, но и леки за четене.

4.Студен чай: Изберете книга със студена среда- Ами ще кажа "Стъкленият трон", но не съм сигурна, че разбирам добре въпроса.

5.Неприятно слънчево изгаряне: Изберете книга, която никак не сте харесали, четена през тази година- Ами, не, че не я харесах, но й се дразнех страшно много. И то заради главната героиня, иначе историята се развиваше доста добре. Може би вече сте познали за какво говоря... Точно така, дами и господа, "Скарлет" a.k.a книгата с един от най-малоумните женски персонажи писани някога. Моля не ми се сърдете, но просто винаги се разпалвам.

6.Парливо четиво: Препоръчайте една от своите любими книги- Ох, толкова са много! Но ще кажа "Dream a little dream", защото няма с кого да я обсъждам и само чакам да ми дойде удобен случай, че да я спомена и някой да я прочете. Моля. Някой?

Е, това беше и не мисля, че има кого да тагна.

Чао!

Thursday, 25 June 2015

Inside-out book tag

Благодаря на Кая, че ме тагна. Не съм писала пост от векове, за което се извинявам.

1.РАДОСТ: Книга, която ви е направила щастливи/която ви е накарала да се смеете.- Веднага се сещам за "Целувка за Ана" от С.Пъркинс. Докато я четях се чувствах много щастлива, а и на някои места се хилех истерично.



2.ТЪГА: Книга на която сте си изплакали очите.Още сега казвам, че е много трудно да се разрева, дори почти невъзможно. Но да кажем, че такъв ефект имаха "Предани" и "принцеса с часовников механизъм"...




3.ОТВРАТ: Дразнещ/отвратителен герой- Ъмбридж. No explanation needed. 



4.БЯС ЛЮТ: Книга с много битки и екшън- "Стъкленият трон" е един чудесен пример. 



5.СТРАХ: Книга, която те е поизплашила- "The unbecominbg of Mara Dyer" на места си беше зловещтичка.

Тагвам всеки, който не е изпълнил задълженията си да напише такъв пост.

Чао!

Friday, 8 May 2015

The cofee book tag

Много се радвам да видя, че толкова хора правят The Disney book tag. Но се оказва, че съм била предизвикана от Ана и Кая на два тага, та като гледам тази вечер няма да скучая.Да започвам.

1. Черно: Посочи поредица, в която е трудно да се навлезе, но има постоянни фенове- Е, ами може би "Създадена от дим и кост", тъй като на много хора не им се нрави така нареченото urban fantasy и им трябва повече време за да свикнат. А да, някои смятат корицата на книгата за плашеща също, so. 

2. Ментова мока: Посочи книга, която става по-популярна през зимата или празничен период от годината- И аз като Ана ще кажа "Хари Потър". Просто всички, включително аз, обичат да четат тези книги през зимата.

4.Двойно еспресо: Посочи книга, която те държи в напрежение от началото до края- Ами не бих казала в напрежение, но когато зачетох "Рубиненочервено" не можах да я оставя.

5. Старбъкс: Посочи книга, която виждаш навсякъде- Ами напоследък непрекъснато попадам на "В морските дълбини". О, и някаква "Близнаците Тапър отиват на война"(?). Из целия фейсбук е!

6. Хипстър кафене: Посочете книга от независим автор- Ъм, не знам? Касандра Клеър?

7. Ами сега! Аз имам безкофеиново кафе: Посочете книга, от която сте очаквали повече- "Обсидиан". Не е лоша, но очаквах мнооого повече след всичко, което се говори за нея.

8. Перфектната комбинация: Посочи книга или поредица, която е едновременно горчива и сладка, но в крайна сметка абсолютно задоволителна- поредицата "Саванти". Наистина обичам тези книги.

Не знам кого да тагна, защото всички са направили такъв пост освен мен, но ако някой не е, сега му се отдава възможност. 
Чао!

Wednesday, 6 May 2015

The Disney book tag

Видях този таг в ютюб и ми хареса , тъй че защо да не го направя?

1- Малката Русалка- Герой, който е като "риба на сухо", който не се чувства на място- Според мен това е Джулиет от "Разбий ме". Все пак тя има странни способности и винаги са я избягвали, така че е идеална.
2- Пепеляшка-Герой, който претърпява голяма промяна- Ами може би Гуен от трилогията "Скъпоценни камъни". Мисля, че в края на третата книга беше някак си доста по-пораснала и променена отколкото в първата книга.

3- Снежанка- Книга, която има много различни по вид герои- Да, със сигурност веднага се сетих за "Хари Потър". Все пак от мъгъли и магьосници стигаме чак до диментори, домашни духчета и тестроли. No explanation needed.

4- Спящата Красавица- Книга, която ме е накарала да заспя- Е, ами ако съм доста изморена, често се случва да си чета, а на сутринта да се събудя с книгата отворена върху лицето ми (да, сериозна съм). Така че...може би "В морските дълбини". Но не защото е скучна, просто аз бях много изморена.

5- Цар Лъв- Герой, който е имал някаква травмираща случка в детството си- Не е като такова нещо да има в 99,9% от YA литературата. Но да кажем Синдер от "Синдер" на Мариса Мейър. Все пак са и слагали метални части вместо крак, можем да го наречем травмиращо.

6- Красавицата и Звяра- Голяма книга, от която сте били уплашени, точно защото е била много дебела, но в последствие сте намерили историята за красива- Много ми се иска да кажа отново "Хари Потър", но няма. Вместо това ще заложа на "Град от кости" колкото и странно да се стори на някои от вас.

7-Аладин- Герой, чието желание или най-съкровена мечта се изпълва, независимо дали е било за добро, или лошо- Е, Хари излезе от килера под стълбите. Добре, както забелязвате нещо ми става, но ще кажа Пърси. Той май искаше да открие баща си? Не помня, не ме съдете!

8- Мулан- Герой, който се прави на такъв, какъвто не е- Ами Уил Херондейл. Преструва се на безсърдечен и на непукист, но е мил и прекрасен.

9- Играта на играчките- Книга с герои, които бихте искали да се съживят- Ох, "Хари Потър" и "Пърси Джаксън и боговете на Олимп", и "Героите на Олимп". Нищо че вече ги споменавам за енти път.

10- Потомците на злодеите на Дисни- Любим злодей или просто недоразбран герой- Драко Малфой hands down. А да, и Уорнър, защото той май също се води "лош".

И тагвам Ана, Ева, Вик и Кая.

Чао!


Tuesday, 5 May 2015

The book combo tag

Така, видях че преди около милиард години Ана ме е тагнала, затова, след толкова време без публикации, се завръщам.

1.Кои двама автори бихте искали да обединят авторските си умения в една обща книга?- Ами може би Тахере Мафи и Лейни Тейлър, защото и двете имат невероятни умения за разказване на история и описване на всичко в нея по красив начин.

2.Коя е любимата ви съвместна работа между автори?- Е, тъй като почти не съм чела такива книги, ще кажа "Сняг вали". Не е възможно най-хубавата книга на този свят, но е лека и се чете бързо. А и допринася за коледно настроение.

3.Ако можехте да комбинирате две истории и да ги направите на една обща книга, кои щяха да бъдат те и какво щеше да стане заглавието им?- Ето това вече е сложен въпрос. Може би ако се обединят историите за Пърси Джаксън и за Сейди и Картър Кейн ще стане нещо десет пъти по-епично. Знам, че има истории с Анабет, Пърси, Картър и Сейди, но ако съберем всички герои от двете поредици ще се получи нещо наистина интересно според мен.

4.Кои двама герои от различни книги бихте събрали заедно?- За този въпрос мислих, мислих, ама накрая не знам какво измислих. Но помислете си колко епично ще бъде ако Селена(TOG) и Уил(TID) се съберат. 

5.Кои два свята от различни книги бихте искали да видите заедно в един епичен свят?- Този на Хари Потър, комбиниран със света от "Полулош" ще стане...МЕГА ХИПЕР ГИГА НЕВЕРОЯТНО. И опасно, но най-вече невероятно.

6.Коя поредица ще се радвате да видите събрана в една книга? - Не че искам, но смятам, че "Изборът" би станал една чудесна самостоятелна книга. Малко по-големичка, но една. Всичко можеше да приключи в първата част, но както добре ни е известно, Америка няма представа какво иска и това и попречи сериозно. She needs to sort out her prioritets. 

7. Кого тагвате?- Аз май съм единствената ненаправила тага досега, тъй че, ако има някой друг- да заповяда.


Thursday, 9 April 2015

Springtime beauty booktag

Ето, отново таг. Този блог само с такива е пълен, но все пак благодаря на К.Димитрова, че ме тагна(да не се залъгваме, обичам да правя такива публикации).
И така, по същество.

1-Книга, която ме изпълва с надежда- Ами това е малко труден въпрос. Но казвам "Хари Потър" и "Скъпоценни камъни".

2-Автор, от когото бих искала да прочета повече книги- Гейл Форман, Рейнбоу Роуъл, Чичо ни Рик, Керстин Гир.

3-Герой, който е като глътка свеж въздух- Веднага се сещам за Пърси и Уил Херондейл, ама също така и Джини Уизли и Луна Лъвгуд(защото няма да съм аз, ако не спомена около хиляда пъти "Хари Потър" в поста си).

4-Корица, напомняща ми за пролетта- И не знам по каква причина, но това е "Fangirl" на Рейнбоу Роуъл. Може би заради цветовете. А и Ливай, който е бонбон.

5-Любима кратка книга- И това ще е "Фор" на Вероника Рот. Преди да я прочета, не харесвах много Тобиас(да знам, може ли така), но тези новели ме накарах да изпитвам респект към него, колкото и странно да звучи това.

6-Кои поредици се надявам да прочета тази година- Хм, да видим- "The winner's curse" от Marie Rutkowski, "Пророчеството на гарвана" от Маги Стийвотър, "Кръвни връзки" от Ришел Мийд, "Гриша" от Лий Бардуго и още много.

7-Любими пролетни цветя- Зюмбюл, лале.

Мисля, че Ками и Мони не са тагвани, а и всеки друг, който не е, моля да заповяда.
Чао!





Friday, 27 March 2015

Favourite female characters

Здравейте книжни маниаци!
Това е най-свестният колаж,
 който намерих за синдер
Днес реших, че ще изброя всичките си любими героини от книги. Да, малко необичайно, но тъй като се мъча със "Скарлет", реших, че ще е добре да направя нещо за разведрение.
 И така, само да вметна, че не са подредени по някакъв специален начин, всички си ги обичам еднакво много.
1- Изабел Лайтууд от "Реликвите на смъртните". Много ми харесва в нея, че може да ти срита задника по всяко време, но също така е и забавна и умна, и харесва Саймън. Sizzy is love.

2- Сесили Херондейл (за която няма да дам снимка или рисунка). Не знам защо толкова я харесвам, но е наистина интересен образ.

3-Лин Синдер. Все още не ме е издразнила много, аккто обикновено става с главните героини в поредица или книга. Харесва ми как разсъждава, а и тя и Каи са сладури.


този колаж е смисълът на живота ми
4-Джини Уизли и Хармаяни Грейнджър(не, не знам защо ги написах на едно място). Все пак нямаше да съм аз, ако не включа ХП 
герои.


5-Ана и Лола от книгите на Стефъни Пъркинс. Няма как да не харесващ героите на тази авторка, поне в първите две книги, тъй като още не съм прочела "Рисунка за Айла". Shame on me.

Колажът е мой, да се похваля


6-Селена Сардотиен. Нужно ли е някакво обяснение изобщо? Вярно е, че понякога се държи леееко тъпо, но е Селена Сардотиен все пак.


7-Роуз Хатауей. И въпреки, че още не съм довършила поредицата(в момента допечатват петата книга и за това не съм я прочела все още), толкова се възхищавам на Роуз. Сериозно, нещата през които премина...шапка и свалям.

8-И последна, но не на последно място Мара Дайър от The unbecoming of Mara Dyer, една от най-любимите ми поредици някога.
Може по-късно да се сетя за още хора, защото това съм аз все пак и все ще съм пропуснала някого. 
И така, призовавам всеки, който поиска, да направи такъв списък или каквото е там.
Приятен дъждовен следобед от мен.



Saturday, 31 January 2015

The epic reads book tag

Hello everyone!
Today I decided to do the epic reads book tag. I have seen it recently around youtube and instagram so i thought why not.
First question is: If you could invite one author and a character from their book for a cup of tea who would you invite and what would you serve them?
I'd definitely invite Cassandra Clare and Clary from Cassandra's Mortal instruments series and I am going to serve them little sandwiches and biscuits along with the tea.
Second question is: What book you think the author should write a prequel for and what would the story line be?
This is definitely a hard one but maybe the Precious stones trilogy because i want to know more about Gwen's life before she found out that she can travel back in time. Or maybe the Daughter of smoke and bone trilogy. I am not really sure.
Third one is: What two characters that are not from the same book would make a good couple?
I don't know. I really can't choose. Maybe Noah Shaw from the Mara Dyer trilogy and Cath from Fangirl because they both love to read and are very good people. I don't know, don't judge me!
Next one: If you ran to your favourite author on the subway and you can say only one sentence to them who is it and what would you say?
I think it'd be Rick Riordan and I'd thank him about all the adventures he took me to while i read his books.
Five: What was the book that made you a reader and why?
I'd probably pick a very obvious one, Harry Potter, but it was the series that made me love books. Also The Hunger Games.
Six: Your bookshelf's on fire. Which book'd you save?
What? I don't know. I love all my books! Maybe City of ashes because it's the only Mortal instruments book i own and i love this series so so much. But I can't really choose. Or it'd be Anna and the French kiss because it's the one book i can read every day on not get tired of.
Seven: Which dystopian world would you live in?
The Selection maybe now that America and Maxon are rulers and probably made their country a better one to live in then it was before? I don't know!
Eight: What's your most epic read of all time?
What are those questions? I can't choose one. But i have to, though sooooo Throne of glass maybe or The fifth wave.
Nine: Tag someone to do this.
I can not do that because i don't know any other bloggers. But if you are reading this and you want to do it, than go for it!:)
Ten: Do a book shimmy.
And i obviously can't do that. I am sorry this tag was made for youtube. Bu hey, whatever.
So that was it for today.
Bye!
XO
PS if you do this tag, please leave a comment so i could read your choices.