Monday, 14 March 2016
Favorite Genre Book Tag
Monday, 7 March 2016
February Wrap Up
Февруари беше доста интересен и изпълнен с неочаквани четива, тъй като започнах да използвам приложение, начречено Wattpad, където са публикувани всякакви истории, фенфикшъни и т.н. Три от книгите, които ще назова в този пост, съм намерила там, но реших, че ще ги зачета, тъй като всъщност бяха добавени в Goodreads.

1- Крес от Мариса Мейър. Започнах третата част на тази поредица още през месец март, но не бях в настроение да я дочета, след което я дадох на една приятелка, която ми я върна едва в средата на месеца. Зачетох се и я завърших за ден или два. Обожавам сюжета, стила, но най-вече героите, които авторката е създала. 5/5 звезди.
2- Winter отново от Мариса Мейър. Много ме е яд, че още не е издадена у нас, но тъй като не исках да чакам, я прочетох в оригинал. Няма да издавам нищо, но просто знайте, че е прекрасна и щях да се разрева от щастие накрая. 5/5 звезди.
3- Историите, които назовах по-нагоре, ще предтсавя едновременно. А те са "The bad boy stole my bra". която ми е личен фаворит; "The bad bоy, cupid and me", на която по едно време започнаха да ми текат съзли от смях; и "I almost killed my crush's mom". Не съм сигурна какво да напиша, освен че и трите бяха доста добре написани и увлекателни. Докато ги търсех, попаднах на някои наистина потресаващо зле написани, скучни или твърде сладникави, но няма да ви лъжа, I am a sucker for contemporary.Е, постът беше кратичък, но надявам се не и скучен.
Кое е вашвто любмо четиво за изминалия месец?
Friday, 26 February 2016
Books and songs recommendations
(Песните, които съм съчетала с тези романи, няма да бъдат задължително най-новите или от един музикален жанр.)
1-За една от най-любимите ми книги- "Целувка за Ана"- съм избрала "You belong with me"на Тейлър Суифт. Тази така позната песен, лично според мен, почти напълно подхожда на ситуацията, в която се намира самата Ана:
So let me go
But I just got the taste for it
I feel like I could fly with the boy on the moon
So honey hold my hand, you like making me wait for it
I feel like I could die walking up to the room
And I don't know how to stop or slow it down
Hey
I know there are some things we need to talk about
And I can't stay
Just let me hold you for a little longer now
Thursday, 18 February 2016
Тъмна дарба от Александра Бракен
Радвам се, че най-сетне имам време да напиша това ревю. Благодаря на издателство "Егмонт" за възможността!Вече на шестнайсет, Руби е една от опасните.
Руби беше един персонаж, който ме заинтригува още от самото начало. Наистина успях да разбера нея и миналото й. Смятам, че с течение на обстоятелствата момичето много израсна и успя да научи доста неща за себе си. Разбра, че дарбата, от която в началото така се страхуваше, може да й бъде полезна. Руби намери хора, които я разбраха и се застъпиха за нея, които я научиха на доверие и на значението на израза "истинско приятелство".
И като заговорихме за приятелство, нека преминем към Лиъм, Зу и Дунди. Лиъм беше човекът, на когото другите винаги разчитаха. Познат със своята сговорчивост и мил характер, той беше наистина достоен за уважение герой. Въпреки това понякога се държеше наивно, смятайки че ще успее да открие доброто у всекиго. Бремето, което носеше със себе си, беше наистина голямо, но въпреки това той се опитваше да прикрие мъката си, да бъде силен за отбора. Sunday, 7 February 2016
The Book Cake Tag
Отдавна не съм правила таг, но този ми се видя интересен, за това да се залавяме.
1.Брашно - Книга, която е започнала бавно, но после бързо те е грабнала- Хмм, ами принципно, ако на някоя книга първите 50-70 страници са бавни и не ме грабват, я оставям. Но все пак вярата ми в някои от романите и техните автори не ми позволява да действам винаги по този начин и такъв е случаят със "Since you've been gone" на Морган Матсън. Трябваше ми повечко време да навляза в нея, но мисля, че си заслужаваше.
2.Маргарин - Книга, чието резюме е много завладяващо- Тук не бих могла да избера само един роман, ала "Кръвни връзки" е един от многото примери.
3.Яйце - Книга, която мислеше, че ще е кофти, но се оказа доста добра- Честно да си призная, имах ниски очаквания за "Фенка" на Рейнбоу Роуел, но се оказа една от най-любимите ми книги.
4.Захар - Сладникава книга- Доста такива ги има. Веднага на ум ми идва да кажа "Любов под гибелна звезда" и мисля, че самото заглавие също подсказва.
5.Глазура - Книга, която покрива всеки елемент, който харесваш - забавни моменти, екшън моменти и др.- Поредицата за "Хари Потър". Съжалявам, сдържах се твърде дълго да не я спомена в този пост.
6.Пръчици - Поредица, към която се обръщаш за повдигане на настроението, когато имаш нужда от това- Най-често това са поредиците "Саванти" и "Скъпоценни камъни".
7.Черешката на тортата - Любимата ти книга от тази година до този момент- Ами едната е "The dream thieves" от Маги Стийвотър(тази книга ми разби сърцето), но също така, тъй като наскоро доста започнах да използвам Wattpad, се влюбих в една история там- The bad boy stole my bra. Може би не ви звучи особено...trust worthy, но ви обещавам, че ще се пръснете от смях, а и има хубава любовна история.
Надявам се този месец да имам време за повече постове, тъй като вече ще бъда първа смяна.
Е, чао!
Tuesday, 2 February 2016
January Wrap-Up
Здравейте хора!
Отново съм тук с поредния Wrap-Up пост, но вероятно знаете, че са ми едни от любимите.
Януари беше наистина продуктивен за мен- успях да завърша шест книги, което си е лично постижение.
1- Since you've been gone от Morgan Matson беше изключително сладка и зсабавна. Подобри настроението ми и ми се прииска вече да е лято, за да правя забавни неща с приятелите си(well that sounded cheesy). 5/5 звезди.
2-The dream thieves от Maggie Stiefvater. Някога споменавала ли съм ви колко обичам Ронан? Е, сега го правя. Ако още не сте се захванали с поредицата, какво чакате? 5/5 звезди.
3- My life next door от Huntley Fitzpatrick. Честно казано, очаквах много повече от тази книга. Сюжетът беше добре замислен и героите също бяха сполучливо написани, но липсваше нещо. 3/5 звезди.
4- Най-сетне завърших Духовна връзка от Ришел Мийд, която ми напомни защо толкова обичам книгите на тази жена. Получава 4/5 звезди.
5- Петата вълна от Рик Янси. Нея препрочетох, но мисля, че ми хареса дори повече от първия път. Нямам търпение да излезе третата част. 5/5 звезди.
6- И последна, но със сигурност не на последно място, The winner's curse от Marie Rutkoski. Беше едно интересно и леко четиво, нищо ангажиращо, но му се насладих изцяло. 4/5 звезди.
Е, това е засега, очаквайте повече ревюта през месец феврурари.
Чао!
Sunday, 3 January 2016
One lovely blog award
Видях, че Ади и Ева са ме тагнали и това ме направи изключително щастлива и много им благодаря за номинацията.
Това са правилата:
1. Благодари на блогъра, който те е номинирал.
2. Копирай правилата.
3. Напиши 7 факта за себе си.
4. Номинирай 15 други блогъри за наградата и се подсигури, че знаят.
5. Сложи същата снимка в блога си и последвай блогъра, който те е номинирал.
А ето и фактите:
1- Обожавам да пиша и да правя снимки.
2- Уча френски език и се надявам да успея да го овладея сравнително добре до края на годината.
3- Когато си мисля нещо, то най-често го правя на английски.
4- Имам плешива котка.
5- Гледам твърде много сериали
6- Имам диабет
7- Мисля, че 2016 ще бъде една прекрасна година.
Номинирам:
Ана
Жени
Кая
Зин
Ели
Габи
Вики
Е, ами това е. Съжалява, че няма да поставя картинката и че текстът не е оформен, но лаптопът ми е развален, а през таблета трудно се оправям:)
Чао!

